21-latka zaatakowana przez psa. Z obrażeniami twarzy trafiła do szpitala

Amstaff/Pixabay

Kolejny atak agresywnego psa. Tym razem ofiarą jest 21-latka – mieszkanka gminy Chęciny (woj.świętokrzyskie). Kobieta z obrażeniami twarzy trafiła na oddział ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

W minioną sobotę około godziny 7:30 policja otrzymała zgłoszenie od 21-letniej kobiety. Twierdziła ona, że na terenie gminy Chęciny została zaatakowana przez psa, który wyglądem przypominał amstaffa. Trafiła na SOR z obrażeniami twarzy. Kobieta nie wie, kim jest właściciel psa.

Policja, na podstawie opisu pokrzywdzonej ustala, czy pies należy do któregoś z mieszkańców tej gminy.

Przypominamy, że w ostatnim czasie doszło do kilku podobnych zdarzeń. Niedawno jeden zaatakował dzieci bawiące się na placu zabaw w Głogowie. Inny pogryzł psa na wybiegu w Krakowie, a jego właściciel pobił jednego z obserwatorów. W ubiegłym tygodniu, na krakowskich błoniach dwa amstaffy zagryzły jamnika.

Pamiętajmy, że to my odpowiadamy za zachowania naszych czworonogów. Posiadanie psa to niezwykła radość – pies to w końcu najlepszy przyjaciel człowieka – ale też duża odpowiedzialność. Wychodząc na spacer ze swoim zwierzakiem, powinniśmy trzymać go na smyczy. W przypadku agresywnego psa, należy nałożyć mu kaganiec.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here