Poszkodowani przez Aforti

Aforti Holding, znana spółka działająca na rynku finansowym, podjęła kroki w kierunku restrukturyzacji poprzez zawarcie układu z wierzycielami. W komunikacie prasowym spółka poinformowała o trwających rozmowach z wierzycielami, mających na celu osiągnięcie porozumienia.

Wierzyciele nie wierzą w dobre intencje Zarządu spółki

Z pozyskanych informacji, a także wyliczeń do których dotarli nasi dziennikarze śledczy wynika, że poszkodowanych w sprawie spółek spod szyldu Aforti może być ponad 3 tys. klientów, a wysokość zainwestowanych środków opiewa na kwotę pół miliarda złotych. Inwestorów kusiły szybkie i bezpieczne inwestycje bez ryzyka, chociaż przedstawiciele Aforti cały czas podnoszą kwestię, że informowali inwestorów o ryzyku inwestycyjnym. Śledztwo w sprawie Aforti Holding prowadzi Prokuratura.

Nadzorca układu, Paweł Lewandowski, wyznaczył dzień układowy na 14 czerwca 2024 roku. „Zgodnie ze stanowiskiem spółki, celem obwieszczenia o ustaleniu dnia układowego jest umożliwienie restrukturyzacji w drodze zawarcia układu z częścią wierzycieli, przy zabezpieczeniu słusznych praw wierzycieli, a także ochrona interesów spółki, jej inwestorów oraz kontrahentów” – czytamy w komunikacie.

Aforti Holding, wraz z doradcą restrukturyzacyjnym, planuje kontynuować proces kompleksowej restrukturyzacji przedsiębiorstwa, zarówno od strony przychodowej, jak i kosztowej. „Restrukturyzacja spółki pozwoli na zwiększenie obrotów oraz maksymalizację zysków w aktualnym otoczeniu prawnym i finansowym spółki” – dodano.

Działania te są kluczowe dla przyszłości Aforti Holding, mając na celu stabilizację sytuacji finansowej spółki oraz dalszy rozwój w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym.

W sprawie sposobu restrukturyzacji głosy wierzycieli są podzielone

Spółka podkreśliła, że prowadzone już rozmowy z wierzycielami rokują na przyjęcie układu i szybkie zakończenie postępowania restrukturyzacyjnego.

Innego zdania są wierzyciele, którzy pozostają w kontakcie z dziennikarzami śledczymi, którzy zajmują się sprawą Aforti. Część osób nie wierzy już w zapewnienia Zarządu i przygotowane propozycje restrukturyzacji. Wierzyciele z którymi rozmawialiśmy, mówią wprost, że w ich ocenie to tylko działania, które mają wydłużyć agonie spółki i podmiotów powiązanych w czasie.

Pomoc dla osób poszkodowanych działaniami Aforti

Czujesz się oszukany w sprawie Aforti? Skontaktuj się z naszymi dziennikarzami śledczymi, którzy specjalizują się w tego typu sprawach. Uzyskasz wsparcie, darmową konsultację prawną i kontakt do specjalistów, którzy pomogą w Twojej sprawie. Tutaj naprawdę liczy się czas.

Wejdź na stronę: www.dzienniksledczy.pl/piramidy i wypełnij formularz kontaktowy. Ze względu na bardzo dużą ilość zgłoszeń, czas odpowiedzi może wydłużyć się do kilku dni, za co z góry przepraszamy. Możesz również napisać do nas maila: piramidy@dzienniksledczy.pl – nie działaj na własną rękę, skorzystaj z pomocy profesjonalistów.

Komentarze: