Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało burmistrza Wrześni. Mężczyzna miał żądać łapówki w wysokości 200 tys. zł w zamian za umożliwienie dalszego prowadzenia inwestycji. Samorządowcowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Tomasz K. jest szefem powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Poznaniu dokonali zatrzymania samorządowca „oczekującego łapówki od przedsiębiorcy w związku z możliwością dalszej realizacji inwestycji w postaci budowy biogazowni”.

Do zatrzymania samorządowca doszło w poniedziałek. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Prokuratura poinformowała, że zatrzymanym samorządowcem jest burmistrz Wrześni (woj. wielkopolskie). Śledczy podali, że w miejscu zamieszkania mężczyzny zostało przeprowadzone przeszukanie mające na celu zabezpieczenie dowodów rzeczowych mogących mieć znaczenie w sprawie.

Zatrzymanemu przedstawiono zarzut zażądania korzyści majątkowej w wysokości 200 tysięcy złotych. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka lat temu burmistrz Wrześni usłyszał zarzuty dotyczące przestępstwa skarbowego. Miał on prowadzić działalność gospodarczą, mimo że zabrania tego pełnione stanowisko.

Komentarze: