Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego, który w trakcie awantury w sądzie groził pracownikowi ochrony, naruszył jego nietykalność cielesną oraz zniesławił pracowników ochrony za pomocą środków masowego komunikowania. Mężczyzna często w sieci prowadził transmisje internetowe pod szyldem „walki z bezprawiem”. Samozwańczemu „dziennikarzowi” grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.
21 lutego br. przed południem policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego nowotarskiej komendy zostali wezwani na interwencję do awanturującego się mężczyzny w budynku Sądu Rejonowego w Nowym Targu. Na miejscu okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego chciał wejść do budynku sądu, nie stosując się obowiązku zasłaniania nosa i ust. Policjanci przeprowadzili rozmowę z pracownikami ochrony i awanturnikiem, który zobowiązał się zachowywać zgodnie z prawem. Po chwili jednak funkcjonariusze ponownie zostali wezwani do budynku sądu, gdzie mężczyzna nadal się awanturował, dodatkowo groził pracownikowi ochrony, zakłócał porządek publiczny i nie stosował się do obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczką. 31-latek przebieg całego zdarzenia z pobytu w sądzie transmitował na profilu społecznościowym, dostarczając niezbitych dowodów na swoje zachowanie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Podczas dalszych czynności śledczy ustalili, że mężczyzna nie tylko kierował groźby wobec pracownika ochrony, ale także naruszył jego nietykalność cielesną oraz dopuścił się przestępstwa zniesławienia za pomocą środków masowego komunikowania, które prokurator objął ściganiem z urzędu.
Zatrzymany usłyszał zarzuty za popełnione wykroczenia nieprzestrzegania zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (art. 116 §1a kw), zakłócania spokoju i porządku publicznego (art. 51 §1 kw) oraz przestępstwo kierowania gróźb (art. 190 §1 kk), naruszenia nietykalności cielesnej osoby podejmującej interwencję na rzecz ochrony bezpieczeństwa (217a kk) oraz zniesławienia za pomocą środków masowego komunikowania (art. 212 §2 kk), za co grozi mu kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 2 lat.