Koszmarne doniesienia z Kalisza! 20-letnia kobieta podczas odpracowywania kary sądowej w schronisku dla zwierząt, została zaatakowana przez psa! Jak przekazał pracownik kaliskiego przytuliska, zwierzę odgryzło jej ucho! Jak doszło do zdarzenia?

Jak wyjaśnił pracownik schroniska dla zwierząt w Kaliszu, Jacek Kołata, kobieta weszła do boksu, choć została wcześniej przeszkolona i wiedziała, że tego nie wolno jej robić, kiedy zwierzę przebywa w pomieszczeniu.

Do zdarzenia doszło 3 maja w schronisku dla zwierząt przy ul. Warszawskiej w Kaliszu. Tego dnia na terenie schroniska przebywał pracownik gospodarczy i 20-latka. Kobieta została skierowana do pracy w schronisku, ponieważ wcześniej Sąd Rejonowy w Kaliszu wymierzył jej karę w postaci prac społecznych.

Zanim została dopuszczona do wykonywania pracy, odbyła szkolenie pod względem przepisów BHP – powiedział Kołata. Podkreślił, że wiedziała, że czynności porządkowe w boksach może robić tylko pod nieobecność zwierzęcia. – Tymczasem kobieta weszła do boksu, w którym przebywał pies. Zwierzę rzuciło się na nią i odgryzło jej prawie całe ucho – powiedział szef przytuliska dla zwierząt.

Pies został skierowany na obserwację przeciwko wściekliźnie. Poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie zaopatrzono jej ranę.

Komentarze: