„Do zatrzymania Krystiana W. doszło w dniu dzisiejszym (16.03.2023r.) na terenie przyległym do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie przy ulicy Kusocińskiego. Mężczyzna korzystał z pomocy opieki społecznej. Po załatwieniu spraw urzędowych, w momencie opuszczeniu budynku został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji i doprowadzony do jednostki penitencjarnej w celu osadzenia. Mężczyzna ma do odbycia karę 2,5 roku pozbawienia wolności” – mówi Dawid Burzacki, dziennikarz śledczy.

W dniu 07.03.2023r Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał prawomocnie Krystiana W. na 2,5 roku bezwzględnego więzienia, czym podtrzymał wyrok I instancji. Dodatkowo orzekł wobec mężczyzny dożywotni zakaz zajmowania wszelkich stanowisk, wykonywania wszelkich zawodów oraz wszelkich działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi. Mężczyzna z wolnej stopy odpowiadał za nawiązanie kontaktu z małoletnimi – poniżej 15. roku życia w celach seksualnych. Przeciwko Krystianowi W. toczą się również inne postępowania dotyczące przestępczości seksualnej.

Policja potwierdza zatrzymanie

„Potwierdzam, że w dniu dzisiejszym (16.03.2023r.) w Wejherowie został zatrzymany poszukiwany mężczyzna. Zatrzymany na polecenie Sądu został doprowadzony do Aresztu Śledczego w celu osadzenia do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności”– mówi w rozmowie z Dziennikiem Śledczym asp.sztab. Anetta Potrykus – oficer prasowy wejherowskiej Policji

Informacje o zatrzymaniu podajemy jako pierwsi.

Komentarze: