Dawid Burzacki- Agencja Detektywistyczna

Sprawą zaginięcia i morderstwa Anastazji z Wrocławia żyła cała Polska i Grecja. Mieszkańcy greckiej wyspy KOS byli wstrząśnięci i bardzo poruszeni całą sprawą. Prawdopodobny sprawca zabójstwa został zatrzymany, postawiono mu zarzuty i w areszcie oczekuje na proces sądowy. Gdy już większość zapomniała o tej sprawie, nagle po 8 miesiącach Polacy odnaleźli kolejny kluczowy dowód.

Potwierdzam, że w dniu wczorajszym tj. 05.02.2024r. niedaleko miejsca w którym ujawniono zwłoki Anastazji, znaleziono plecak, który Anastazja miała na sobie w chwili zaginięcia. Wczoraj greccy śledczy przyjęli zgłoszenie od Polaków przebywających na KOS, dotyczące ujawnienia plecaka i  udali się we wskazane miejsce. Plecak znajdował się przy brzegu jeziora Alikes w bliskiej odległości od miejsca zbrodni. Wygląd plecaka, a także jego zawartość wskazują na to, że jest to plecak, który należał do Anastazji. Greccy śledczy zabezpieczyli wskazany plecak i skrupulatnie przeszukali miejsce, w którym się znajdował. Co ciekawe- dla greckich policjantów i dla nas ujawnienie plecaka w tym miejscu było ogromnym zaskoczeniem. Miejsce, w którym znajdował się plecak, było kilkukrotnie przeszukiwane przez policjantów jak również przez mój zespół. Ja osobiście przechodziłem brzegiem jeziora w pobliżu miejsca zbrodni zaraz po ujawnieniu zwłok Anastazji i plecaka tam nie widziałem. Sprawa jest o tyle dziwna, że jezioro w czerwcu ubiegłego roku było wyschnięte, więc plecak nie mógł znajdować się w wodzie. Być może został ukryty głęboko w zaroślach i w chwili obecnej, gdy jezioro wypełniło się wodą, plecak uniósł się na powierzchnie i wylądował na brzegu” – mówi Dawid Burzacki, szef polskich detektywów, którzy zajmują się sprawą morderstwa Anastazji.

Zabezpieczony plecak oraz inne przedmioty zostaną poddane szczegółowym oględzinom przez greckie laboratorium kryminalistyczne. Greccy śledczy zapewne skupią się na wyodrębnieniu materiału DNA i odciskach palców, które mogły zachować się na plecaku lub innych przedmiotach należących do zamordowanej dziewczyny. Być może będzie to kolejny istotny dowód obciążający obywatela Bangladeszu” – wyjaśnia detektyw.

Miejsce ujawnienia plecaka: https://vm.tiktok.com/ZGekgJCt7/

W dniu dzisiejszym za pośrednictwem pełnomocnika matki Anastazji do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zostanie przekazana notatka służbowa z informacjami na temat ujawnienia plecaka na greckiej wyspie” – dodaje Burzacki.

Jestem w stałym kontakcie z greckim adwokatem, który na miejscu reprezentuje matkę Anastazji. Czekamy na wiadomość zwrotną od greckich organów ścigania. Informację o odnalezieniu być może kluczowego dowodu, otrzymałem dzisiaj (06.02.2024r.) w formie notatki służbowej. Po zapoznaniu się z jej treścią, postanowiłem przekazać informacje do organu prowadzącego postępowanie w Polsce. W najbliższych dniach zamierzam sformułować dodatkowe wnioski procesowe” – informuje adwokat Jarosław Kowalewski.

Komentarze: