Prokuratura potwierdziła, że doszło do zamiany ciał dwóch z trzech ofiar wypadku drogowego, do którego doszło 14 sierpnia w Chodlu (Lubelskie). Rodzina zorientowała się o pomyłce tuż przed poniedziałkowym pogrzebem.

Prok. Magdalena Naczas z Prokuratury Okręgowej w Lublinie powiedziała, że w trakcie poniedziałkowej ceremonii pogrzebowej, przed udaniem się do kościoła członkowie rodziny zakwestionowali, że jest to ich matka i babcia.

„Rodzina miała wątpliwości co do tożsamości osoby i w dniu pochówku zakwestionowała, że to jest członek rodziny” – zaznaczyła prokurator. Jak dodała, wcześniej rodzina rozpoznała zwłoki 75-latki i nie kwestionowała jej tożsamości.

„Osoba, która została pochowana w sobotę to miała być ta pani, której pochówek miał być organizowany w poniedziałek” – tłumaczyła.

„Ponownie przesłuchano świadków, okazano im zdjęcia i zwłoki, które są w dyspozycji zakładu pogrzebowego. Sprawa na tym etapie została wyjaśniona” – powiedziała prokurator dodając, że doszło do „nieprawidłowości związanych z organizacją pochówku”. „Faktycznie doszło do pomyłki przy wydaniu tych ciał rodzinie” – dodała.

Nikt w tej sprawie nie złożył zawiadomienia o przestępstwie. Na ten moment ciężko powiedzieć, czy doszło do jakiegoś przestępstwa, bo ani nie doszło do znieważenia ani zbeszczeszczania ciał” – powiedziała prokurator

Komentarze: