Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek w gminie Barczewo koło Olsztyna. Na jednej z posesji znaleziono zwłoki 7-letniej dziewczynki, która została zagryziona przez psy. Na posesji były hodowle dogów niemieckich i buldogów francuskich.

Siedmioletnia dziewczynka została zagryziona przez psy na posesji w gminie Barczewo (woj. warmińsko-mazurskie). Do tragedii doszło przed godziną 14 w hodowli dogów niemieckich i buldogów francuskich. Na ciele miała rany wskazujące na zagryzienie. – To była dziewczynka, która znała te psy. Przebywała tam. Wykluczamy sytuację, że ktoś nieproszony wszedł na posesję – powiedział Jacek Wilczewski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

– Dostaliśmy zgłoszenie, że na posesji pod Barczewem znaleziono zwłoki 7-latki. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że w tym miejscu były dwie hodowle psów, których właścicielem jest jedna osoba. Wstępnie można powiedzieć, że dziewczynka dostała się do miejsca, gdzie były psy i została ugryziona tak, że zmarła – wyjaśnił Wilczewski.

Śledczy pod nadzorem prokuratora wykonują czynności. Przesłuchani zostaną m.in. świadkowie. Postępowanie w sprawie będzie prowadzić Prokuratura Rejonowa Olsztyn – Północ.

Komentarze: