Fot. Dawid Burzacki

Krakowski Sąd na wniosek obrońcy Pawła P. w dniu dzisiejszym (06.03.2023r.) wydał postanowienie w sprawie środków zapobiegawczych, które zostały nałożone na podejrzanego w ramach prowadzonego śledztwa w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek.

„W dniu dzisiejszym (06.03.2023r.) na posiedzeniu niejawnym, krakowski Sąd odrzucił w całości zażalenie pełnomocnika Pawła P. w sprawie zastosowanych środków zapobiegawczych, między innymi w postaci poręczenia majątkowego. Sędzia uzasadnił swoją decyzję koniecznością prawidłowego zabezpieczenia toczącego się postępowania. Sąd szczegółowo zapoznał się z materiałem dowodowym zebranym w sprawie i w całości odrzucił wniosek obrońcy Pawła P., który zakładał zniesienie środków zapobiegawczych. Jest to równoznaczne z tym, że podejrzany musi wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 50 000 złotych w innym przypadku trafi do aresztu” – mówi Dawid Burzacki, dziennikarz śledczy.

W rozmowie z Dziennikiem Śledczym, obrońca Pawła P. adwokat Krzysztof Woliński potwierdził informacje uzyskane przez naszych dziennikarzy. Adwokat przekazał, że decyzję Sądu przyjmuje do wiadomości.

Informacje przekazujemy jako pierwsi.

Przypominamy: W dniu 14.12.2022 roku w Gdańsku na polecenie prokuratora Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie zatrzymano dwie osoby, w tym Pawła P. Zatrzymani zostali przewiezieni do Krakowa, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw narkotykowych. Ponadto Pawłowi P. ogłoszono zarzuty dotyczące utrudniania postępowania karnego poprzez usuwanie śladów i dowodów, zacieranie śladów przestępstwa, a także podawanie nieprawdziwych informacji w sprawie dotyczącej Iwony Wieczorek. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu. Ponadto wobec Pawła P. prokurator zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 50 tysięcy złotych.


Posiadasz informacje, które mogą być pomocne w wyjaśnieniu sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek? Napisz do nas: redakcja@dzienniksledczy.pl – zapewniamy anonimowość.

Komentarze: