Ogromny sukces Polskich detektywów. W 15-miolionowym Bangkoku – udało się odnaleźć zaginioną mieszkankę Wrocławia. Ekipa z Agencji Detektywistycznej wraca do Polski. Nasza redakcja uczestniczyła w poszukiwaniach na terenie naszego kraju i Tajlandii.

– To jeden z tych komunikatów prasowych, który przekazuje z ogromną radością. W czwartej dobie naszych poszukiwań dot. zaginionej mieszkanki Wrocławia, udało nam się odnaleźć zaginioną kobietę w jednym z dystryktów, niedaleko Bangkoku w Tajlandii. Pani Aneta jest cała i zdrowa, natomiast z racji sytuacji w której się znalazła, może mówić o ogromnym szczęściu. Na chwilę obecną, ze względu na dobro sprawy nie będziemy ujawniać szczegółów sytuacji w jakiej doszło do zaginięcia i niefortunnego zerwania kontaktu z najbliższymi – przekazał Dawid Burzacki z Agencji Detektywistycznej.

Podczas zaplanowanej podróży do Azji, 23-latka w wyniku kradzieży utraciła torebkę z najpotrzebniejszymi rzeczami. Mieszkanka Wrocławia jest już bezpieczna. W towarzystwie swojej siostry, przygotowuje się do powrotu do Polski.

– W dniu dzisiejszym, planujemy udać się do lokalnej komendy Policji i złożyć oficjalne zeznania. O odnalezieniu zaginionej, została również poinformowana Polska Policja i ambasada. Ta sprawa nie rokowała dobrze. Aglomerację Bangkoku zamieszkuje około 15 milionów ludzi. To trochę jak szukanie igły w stogu siana. Natomiast dzięki zaangażowaniu rodziny zaginionej kobiety, dogłębnej analizie zebranych danych teleinformatycznych i doświadczeniu operacyjnym naszych pracowników, udało się odnaleźć zaginioną -informuje Dawid Burzacki szef zespołu polskich detektywów pracujących przy sprawie zaginięcia 23-letniej Anety S.

– Ta historia mogła zakończyć się tragicznie. Młoda kobieta, podróżująca samotnie do kraju azjatyckiego z wysokim wskaźnikiem przestępczości- to naprawdę proszenie się o kłopoty. Nie zniechęcamy, ale apelujemy o rozsądek. Jeśli planujemy podróż w tak odległe miejsca, to zabierzmy towarzysza wyprawy. Przygotujmy szczegółowy plan, a kopię zaplanowanej trasy zostawmy w domu. Miejmy przy sobie zapasowy telefon i podstawowe kontakty spisane na kartce papieru. Na świecie nadal są miejsca, w których nie ma zasięgu telefonów komórkowych i internetu- warto o tym pamiętać. Jeśli już utracimy kontakt z najbliższymi, jeśli podejrzewamy zaginiecie- to nie zwlekajmy z powiadomieniem Policji. Zawiadomienie o zaginięciu należy złożyć niezwłocznie. Nie działajmy sami, na własną rękę. Wiele danych pomocnych w poszukiwaniach, można uzyskać z komputera, telefonu czy tableta, pod warunkiem , że wcześniej osoba bez doświadczenia nie ingerowała w te urządzenia i nie próbowała na własną rękę odzyskać danych. W tym miejscu chciałbym podziękować Polskiej Policji i pracownikom Polskiej Ambasady w Bangkoku za wsparcie i zaangażowanie w poszukiwania”-dodał Burzacki.

– „Chciałabym z całego serca podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w poszukiwania mojej siostry. Jestem Wam bardzo wdzięczna i dziękuję za okazaną pomoc.”- mówi Pamela Szubryt, siostra odnalezionej Wrocławianki.

 

Komentarze: