Zwłoki dwóch mężczyzn znalazła dziś po południu olsztyńska policja w jednym z komisów samochodowych przy ulicy Lubelskiej w Olsztynie.

– Po godzinie 16 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o mężczyźnie, który może w sposób agresywny stwarzać zagrożenie dla innych osób – powiedział rzecznik prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk. – Do tego zdarzenia miało dojść w rejonie ulicy Lubelskiej. Na miejsce skierowany został policyjny patrol. Policjanci po przybyciu we wskazane miejsce, gdzie miało dojść do zgłoszenia interwencji, nikogo nie zastali. Policjanci postanowili sprawdzić dokładnie teren przyległy do ulicy Lubelskiej.

Z kolejnych informacji dowiedzieliśmy się, że mężczyzna, który miał się zachowywać agresywnie, mógł wejść na teren jednego z komisów samochodowych i wejść do jednego z pomieszczeń. Policjanci sprawdzili tą informację, weszli na teren komisu i zastali tam ciała dwóch mężczyzn.

Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą oraz technika kryminalistyki. W policyjnych czynnościach polegających na zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych osobiście udział brał również prokurator. W trakcie oględzin miejsca zdarzenia policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń palną krótką, która zostanie poddana dalszym badaniom laboratoryjnym pod kątem balistycznym.

Decyzją prokuratora ciała mężczyzn zostaną zabezpieczone w prosektorium do dalszych badań sekcyjnych. Z informacji, które udało się ustalić na tę chwilę wynika, że ofiarami tego zdarzenia są mężczyźni w wieku 48 i 50 lat.

W chwili obecnej jest zbyt wcześnie, aby mówić o dokładnych czynnościach, które wykonali policjanci podczas zabezpieczenia śladów kryminalistycznych.

Na chwilę obecną, z posiadanych przez policję informacji, w zdarzeniu nie brały udziału inne osoby.

W samym komisie nie doszło do zniszczeń, ani włamania na teren komisu samochodowego.

Komentarze: