Ustalenie 29 podejrzanych czy przejęcie sprzętu do produkcji mefedronu, to efekt akcji przeprowadzonej przez CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Z zebranych informacji wynika, że niektórzy podejrzani mogą być powiązani z pseudokibicami różnych klubów sportowych. Śledczy zarzucają 11 osobom udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, z czego 5 jest podejrzanych o kierowanie gangiem.
Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie wyjaśniają sposób działania zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Z ustaleń śledztwa wynika, że gang mógł działać od kilku lat na terenie województwa mazowieckiego i lubelskiego, zajmując się produkcją, przemytem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, a także handlem bronią palną i czerpaniem korzyści z nierządu innych osób.
Z ustaleń policjantów wynika, że niektórzy nich mogą mieć powiązania z pseudokibicami różnych klubów sportowych m.in. z Warszawy, Zamościa czy Rzeszowa.
Na przełomie sierpnia i września policjanci przeprowadzili działania w Warszawie, jej okolicy, a także w Lublinie, Zamościu i innych miejscowościach. W realizacji uczestniczyło ponad 200 funkcjonariuszy z CBŚP i z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji ,,BOA”.
Podczas akcji zatrzymano 14 osób, a kolejnych 15 doprowadzono do prokuratury z zakładów karnych lub aresztów śledczych, gdzie byli osadzeni. W trakcie realizacji funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia mogące służyć do produkcji mefedronu oraz trzy dwustulitrowe beczki z substancją chemiczną, która jest poddawana analizie.
W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie 11 podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, z czego 5 jest podejrzanych o kierowanie gangiem. Śledczy zarzucają podejrzanym m.in. przemyt, wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych, czy posiadanie broni i udział w obrocie bronią palną.