Policja i żandarmeria poszukują w okolicach Dęblina 21-letniego Kordiana Świstka – żołnierza miejscowej jednostki wojskowej.

Policja informuje, że Kordian Świstek ostatni raz widziany był 10 lutego na terenie Dęblina i do tej pory nie nawiązał kontaktu z bliskimi.

„Każda osoba posiadająca informacje o jego aktualnym miejscu pobytu, mająca informacje mogące przyczynić się do jego odnalezienia, proszona jest o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bełchatowie lub Komendą Powiatową Policji w Rykach pod całodobowym numerem telefonu 47 846 52 11 lub 47 812 82 10” – apelują policjanci.

21-letni mężczyzna w dniu zaginięcia ubrany był w kurtkę koloru czerwonego, białą bluzę z kapturem, ciemne dresowe spodnie, białe buty sportowe – przekazują policjanci.

Kordian Świstek pochodzi z okolic Bełchatowa (woj. łódzkie). Ostatnio przebywał w Dęblinie, ponieważ był żołnierzem służby dobrowolnej w miejscowej jednostce. 10 lutego wybrał się do lekarza. Niestety do gabinetu, w którym miał umówioną wizytę na godzinę 14:00, nigdy nie dotarł. Nie wrócił też do jednostki.

Młodego żołnierza zaczęła szukać miejscowa policja, wspomagana przez Komendę Główną, żandarmeria wojskowa, straż pożarna.

„Akcja poszukiwawcza jest zakrojona na szeroką skalę. W tym tygodniu przy pomocy sonarów, dronów, a nawet śmigłowców przeszukiwana była Wisła.

Komentarze: