Zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad półtoraroczną dziewczynką usłyszała para z powiatu lęborskiego.Dziecko w bardzo poważnym stanie trafiło w czwartek do szpitala.

Dziewczynka cały czas przebywa w szpitalu. Jak przekazała Małgorzata Pisarewicz, rzecznik spółki Szpitale Pomorskie, stan dziecka jest stabilny.

Lekarze, widząc początkowy stan dziecka, musieli uruchomić procedurę dotyczącą podejrzenia przestępstwa i zawiadomić policję.

To wszystko działo się w czwartkowy wieczór. Z informacji, które uzyskał nasz reporter, wynika, że rodzice dziecka zostali zatrzymani jeszcze na miejscu.

Rzecznik policji w Lęborku Marta Szałkowska potwierdziła, że policja zatrzymała w tej sprawie dwie osoby dorosłe – 22-letnią kobietę i 23-letniego mężczyznę.

Oboje usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad dzieckiem. W weekend zostali tymczasowo aresztowani w tej sprawie.

Policja nie zdradza innych szczegółów tej sprawy; odsyła jedynie do prokuratury, która do sprawy jeszcze się nie odniosła.

Komentarze: