Duchowny jednej z lubelskich parafii został oskarżony o wykorzystywanie seksualne dzieci. Ofiarami 51-latka byli dwaj chłopcy w wieku poniżej 15 lat.

Ksiądz Tomasz F. trafił do Opola Lubelskiego w lipcu 2018 roku. Od półtora roku, ze względy na problemy osobiste nie pełnił obowiązków wikariusza, ale mieszkał w domu parafialnym.

Duchowny został oskarżony o wykorzystywanie seksualne dwóch chłopców w wieku poniżej 15 lat. Z aktu oskarżenia wynika, że wobec jednego z chłopców dopuścił się kilkukrotnego obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych, w okresie od 2018 do 2019 roku. W przypadku drugiego chłopca zarzut dotyczy jednorazowego doprowadzenia do obcowania płciowego i innej czynności seksualnej w lipcu 2019 roku.

Prokuratura przedstawiła księdzu zarzuty w listopadzie 2019 roku. Został zatrzymany i do tej pory przebywa w areszcie. Proces rozpoczął się w miniony czwartek w Sądzie Rejonowym w Opolu Lubelskim. Mając na uwadze dobro pokrzywdzonych chłopców, Sąd wyłączył jawność rozprawy. Duchownemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(Fakt24.pl)

 

 

Komentarze:

1 KOMENTARZ

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwe