51-letni ksiądz oskarżony o wykorzystywanie seksualne dwóch chłopców

Duchowny jednej z lubelskich parafii został oskarżony o wykorzystywanie seksualne dzieci. Ofiarami 51-latka byli dwaj chłopcy w wieku poniżej 15 lat.

Ksiądz Tomasz F. trafił do Opola Lubelskiego w lipcu 2018 roku. Od półtora roku, ze względy na problemy osobiste nie pełnił obowiązków wikariusza, ale mieszkał w domu parafialnym.

Duchowny został oskarżony o wykorzystywanie seksualne dwóch chłopców w wieku poniżej 15 lat. Z aktu oskarżenia wynika, że wobec jednego z chłopców dopuścił się kilkukrotnego obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych, w okresie od 2018 do 2019 roku. W przypadku drugiego chłopca zarzut dotyczy jednorazowego doprowadzenia do obcowania płciowego i innej czynności seksualnej w lipcu 2019 roku.

Prokuratura przedstawiła księdzu zarzuty w listopadzie 2019 roku. Został zatrzymany i do tej pory przebywa w areszcie. Proces rozpoczął się w miniony czwartek w Sądzie Rejonowym w Opolu Lubelskim. Mając na uwadze dobro pokrzywdzonych chłopców, Sąd wyłączył jawność rozprawy. Duchownemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(Fakt24.pl)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here