Dzielnicowi radni PiS chcą zwołania nadzwyczajnej sesji w związku z zatrzymaniem przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Adama C., wiceburmistrza Pragi-Południe oraz Jacka G. naczelnika wydziału architektury i budownictwa w tymże urzędzie.

„To jest kolejna tego rodzaju sprawa w Warszawie. Jako klub radnych po konsultacji z pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie posłem Jarosławem Krajewskim zażądamy zwołania sesji nadzwyczajnej” – powiedział PAP pełnomocnik PiS na Pradze-Południe radny Marek Borkowski.

Dodał, że radni będą żądać wyjaśnień od burmistrza dzielnicy. „Dokładnych informacji o zarzutach wobec tych osób, ale też poprosimy o informacje, jakie czynności i działania podejmowali w ostatnich latach. Zażądamy tez skontrolowania tych działań” – wyjaśnił radny. „Uważamy, że mieszkańcom taka informacja się należy, a wnioski niech wyciągną sami w wyborach samorządowych za rok” – zaznaczył.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali Adama C., pełniącego funkcję zastępcy burmistrza Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, gdzie usłyszy zarzuty” – przekazał we wtorek Robert Sosik z biura prasowego CBA.

Dodał, że chodzi o śledztwo dotyczące przestępstw korupcyjnych. Potwierdził również, że funkcjonariusze CBA zatrzymali też Jacka G. naczelnika wydziału architektury i budownictwa w urzędzie dzielnicy Praga-Południe.

„W sumie funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby. Spośród tych czterech osób dwie są to osoby będące urzędnikami urzędu dzielnicy Praga-Południe w Warszawie. Jest to zastępca burmistrza urzędu, ale także naczelnik wydziału architektury i budownictwa, a także dwóch przedsiębiorców” – wyjaśnił Robert Sosik. Zatrzymanie wiceburmistrza potwierdził rzecznik prasowy dzielnicy Praga-Południe Andrzej Opala.

„Centralne Biuro Antykorupcyjne wykonuje w Urzędzie Dzielnicy czynności służbowe na polecenie prokuratury. Deklarujemy pełną współpracę” – podkreślił rzecznik.

Wiceburmistrz Adam C. zajmuje się w dzielnicowym ratuszu architekturą i budownictwem, gospodarką lokalami mieszkalnymi i użytkowymi oraz zamówieniami publicznymi.

Komentarze: