13 osób zostało zatrzymanych podczas działań, jakie w ubiegłym tygodniu przeprowadzili policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji na terenie Warszawy, Pułtuska i Świebodzina. 11-tu z zatrzymanych po usłyszeniu w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzutów wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających, decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące, dwie osoby zostały objęte dozorami.

W trakcie wykonywania czynności operacyjnych policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową ustalili, że na terenie województwa mazowieckiego działa grupa, która mogła wprowadzić do obrotu ponad 110 kilogramów narkotyków.

Realizując postanowienia prokuratora, stołeczni policjanci przy współpracy kolegów z jednostek rejonowych i powiatowych garnizonu stołecznego oraz funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Świebodzinie w ubiegłym tygodniu przeprowadzili działania, podczas których na terenie Warszawy, Pułtuska i Świebodzina zatrzymali 13 osób w wieku od 26 – 55 lat.

Podczas działań w miejscowości Gzowo w powiecie pułtuskim policjanci ujawnili pomieszczenie do uprawy konopi wyposażone w lampy grzewcze, przetwornice, system wentylacyjny i nawadniający. Rosło tam 80 sztuk konopi innych niż włókniste. Na terenie posesji funkcjonariusze znaleźli również 3,5 kilograma ziela konopi i grzyby halucynogenne. Zabezpieczyli też telefony komórkowe, jak również profesjonalny sprzęt mogący służyć do uprawy marihuany oraz na poczet przyszłych kar ponad 10 tysięcy złotych.

Zatrzymani są podejrzani o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w ilości 100 kilogramów marihuany, 2,2 kilograma kokainy oraz 7 kilogramów mefedronu, uprawę ponad 300 krzewów konopi innych niż włókniste i wytworzenie z nich znacznej ilości marihuany o łącznej wadze 17 kilogramów. Ponadto jeden z zatrzymanych, 49-latek odpowie za włamanie do budynku stacji paliw i kradzież pieniędzy.

Podejrzani w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie usłyszeli zarzuty. 11-tu zatrzymanych decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Wobec dwóch osób został zastosowany policyjny dozór.

Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Komentarze: