Dramat 59-letniej mieszkanki jednej z miejscowości w gminie Płońsk trwał od dłuższego czasu. 27-letni syn kobiety był wobec niej agresywny, o czym 59-latka alarmowała policję. Interwencje nie uspokajały jednak młodego mężczyzny, który znieważał nawet policjantów.

Pod koniec listopada – jak podała płońska prokuratura – zgwałcił swoją matkę. Mężczyzna miał być brutalny wobec 59-latki. Przerażona kobieta uciekła i powiadomiła o wszystkim policję. 27-latek został zatrzymany.

– Mężczyzna usłyszał m.in. zarzut obcowania płciowego z matką, co jest zagrożone karą od 3 do 15 lat więzienia – przekazała Polskiej Agencji Prasowej prok. Ewa Ambroziak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Płońsku. 27-latek usłyszał też zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej 59-latki oraz znieważenia funkcjonariuszy podczas wcześniejszych interwencji w sprawie kobiety. Podejrzany trafił do aresztu.

– Bezwzględną przesłanką zastosowania tymczasowego aresztowania, był jeszcze jeden bardzo ważny argument. Mężczyzna nie wyraził żadnej skruchy, a podczas przesłuchania stwierdził, że po powrocie do domu zabije matkę – zaznaczyła w rozmowie PAP prok. Ewa Ambroziak.

Wiadomo też, że mężczyzna był już wcześniej karany za naruszenie nietykalności cielesnej i groźby. Portal „Płońsk w Sieci” informuje, że 27-latka czeka szereg badań psychologicznych. Od ich wyniku zależy, czy będzie sądzony jako osoba niepoczytalna.

(Źródło: PAP)

Komentarze: