Sąd Rejonowy w Trzciance tymczasowo aresztował na trzy miesiące 27-latka z Czarnkowa podejrzanego o zabicie swojej matki. Mężczyzna przyznał się do winy; nożem kuchennym zadał swojej matce 34 ciosy.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał, że Sąd Rejonowy w Trzciance zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 27-letniego Adama W.

– Podczas pierwszego przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy. Podczas drugiego, uzupełniającego przesłuchania odwołał to, a na posiedzeniu aresztowany znowu przyznał się do winy – powiedział prokurator.

27-latek jest podejrzany o zabójstwo swojej 69-letniej matki. Ciało kobiety odkryła w czwartek córka ofiary. – Zaniepokoiła się, że mama nie odpowiada na telefony i w związku z tym podjęła próbę kontaktu. Ujawniła zwłoki w mieszkaniu ofiary –- wyjaśnił prokurator. Dodał, że 69-latka mieszkała razem ze swoim synem.

Podczas przeprowadzonej w piątek sekcji zwłok na ciele ofiary ujawniono łącznie 34 rany cięte i penetrujące, zadane zabezpieczonym przez śledczych nożem kuchennym. Prokuratura na razie nie wie, kiedy dokładnie doszło do zbrodni – przybliżony czas zabójstwa mają określić wyniki zleconych badań. Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności od 8 lat, 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Komentarze: