Były Minister Sławomir N. zatrzymany przez CBA. Korupcja i gigantyczne pieniądze w tle

0
24

Sławomir N., był minister w rządzie Platformy Obywatelskiej zatrzymany pod zarzutem korupcji. Jak poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego właśnie zatrzymali Sławomira N, usłyszeć ma 6 zarzutów. Sławomir N. w ostatnich latach pracował na Ukrainie i bardzo poważne zarzuty jakie ma usłyszeć dotyczą tego okresu w jego życiu. W Polsce Sławomir N. dał się przede wszystkim zapamiętać ze słynnej „afery zegarkowej”.

Sławomir N. jest podejrzewany o korupcję, kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i pranie brudnych pieniędzy. Były minister i poseł Platformy Obywatelskiej nie jest jedyną zatrzymaną w sprawie osobą. Pozostałe dwie to Dariusz Z., b. dowódca JW „GROM” i gdański przedsiębiorca Jacek P. Zatrzymanie Sławomira N. to efekt międzynarodowego śledztwa prowadzonego przez wspólny zespół prokuratorów z Polski i Ukrainy a także funkcjonariuszy CBA oraz ukraińskiej służby antykorupcyjnej NABU. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr zdradziła: – Zespół ten powstał z uwagi na transgraniczny charakter działalności zorganizowanej grupy przestępczej.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie Sławomir N. ma usłyszeć sześć zarzutów dotyczących okresu, gdy kierował ukraińską Państwową Służbą Dróg Samochodowych – Ukrawtodor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here