Według nieoficjalnych ustaleń „Gazety Polskiej Codziennie” funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabezpieczyli dokumentację Fundacji Pomocy Transplantologii działającej przy szpitalu Szczecin-Zdunowo. To fundacja marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Śledczy mają sprawdzać jej finansowanie.

Śledczy CBA prześwietlają fundację Tomasza Grodzkiego, bo szukają w niej śladów pieniędzy, które marszałek Senatu miał rzekomo pobierać od pacjentów i wpłacać je na jej konto.

– Nawet jeśli marszałek Grodzki wpłacił pieniądze na fundację, nie zmienia to faktu, że jest to przyjęcie korzyści majątkowej. Dla śledczych to także może być podstawa do postawienia zarzutów – powiedziała „Gazecie Polskiej Codziennie” osoba zorientowana w śledztwie.

Cała sprawa z przeszukaniem fundacji jest elementem śledztwa, które prowadzą CBA i Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Zapoczątkowały je medialne doniesienia o byłych pacjentach Grodzkiego, którzy mieli rzekomo wręczać mu łapówki w zamian za leczenie. Wtedy właśnie sprawą zainteresowały się służby.

źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

Komentarze: