Policjanci coraz częściej interweniują w związku z napadami na starsze osoby. Poniżej prezentujemy przykłady z ostatnich dni.


Sosnowieccy policjanci potrzebowali zaledwie kilku godzin, żeby ustalić tożsamość i zatrzymać dwóch sprawców brutalnego napadu na starszego mężczyznę w centrum miasta. Napastnicy prawdopodobnie obserwowali wypłacającego pieniądze w banku 72-latka i chwilę później napadli go, dotkliwie pobili, a następnie okradli. Kryminalni odzyskali w większości zrabowaną gotówkę, która wróci do właściciela.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w centrum miasta doszło do napadu. Wchodzącego do przejścia podziemnego seniora zaatakowało dwóch młodych mężczyzn. Po brutalnym pobiciu, napastnicy zabrali mu 10 tysięcy złotych, które chwilę wcześniej 72-latek wypłacił w banku. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a policjanci zajęli się sprawą i już kilka godzin później ustalili, a następnie zatrzymali sprawców. Przy 25 i 13-latku z Sosnowca stróże prawa odnaleźli 6,3 tysiąca złotych oraz telefony komórkowe, które, jak ustalili śledczy, zostały przez nich zakupione za część zrabowanej gotówki.

Młodszy z napastników trafił do policyjnej izby dziecka, a starszy do aresztu. 25-latkowi przedstawiono zarzut rozboju, za co może mu grozić do 12 lat więzienia. Sąd tymczasowo tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. O losie 13-latka zadecyduje natomiast sąd rodzinny, którego sędzia już podjął decyzję o umieszczeniu go w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.


Niespełna godzina wystarczyła ostrołęckim policjantom, aby zatrzymać mężczyznę, który jest podejrzewany o napad na seniora po wypłaceniu pieniędzy z banku. Tak szybkie zatrzymanie było możliwe dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu i ścisłej współpracy policjantów z dwóch ostrołęckich wydziałów, kryminalnego i patrolowego. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia.

W miniony czwartek, 30.06.2022 roku, do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wpłynęło zgłoszenie, że nieznany mężczyzna napadł na seniora, który wyszedł z banku. Na miejscu już po chwili byli ostrołęccy policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu wynikało, że mężczyzna w średnim wieku podszedł do 79-letniego mieszkańca Ostrołęki, gdy ten opuścił bank, a następnie odpychając go siłą wyrwał mu z kieszeni pieniądze. Po zdarzeniu sprawca uciekł.

Od razu po otrzymaniu zgłoszenia komunikat wraz z rysopisem sprawcy został przekazany do wszystkich policyjnych patroli pełniących w tym czasie służbę na terenie Ostrołęki. Policjanci po zaledwie kilkunastu minutach poszukiwań wytypowali prawdopodobnego sprawcę i miejsce, w którym może przebywać. Akcja zatrzymania miała miejsce w jednym z mieszkań w Ostrołęce i była prowadzona przez policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego i patrolowego.

Mimo pukania nikt nie otwierał drzwi mieszkania. Dlatego słysząc odgłosy przebywających w środku osób, policjanci podjęli decyzję o wyważeniu drzwi. Tuż przed wyważeniem jeden z mężczyzn otworzył drzwi. W mieszkaniu zatrzymano trzech mężczyzn. Trafili oni do policyjnego aresztu.

W piątek wykonywane z nimi były dalsze czynności procesowe, w których ustalono, że sprawcą jest 45-letni mieszkaniec Ostrołęki. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego kradzieży zuchwałej. Przestępstwo te jest zagrożone karą 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali także część skradzionej gotówki.

Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Komentarze: