Dom Maklerski Copernicus Securities ma kłopoty- KNF składa zawiadomienie do Prokuratury

inwestycje copernicus

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, w środę, 26 sierpnia 2020 r. na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisany został nowy podmiot: Dom Maklerski Copernicus Securities SA z siedzibą w Warszawie.

„Doradzali” bez zezwolenia?

Zamieszczenie na liście ostrzeżeń publicznych KNF wpisu dotyczącego domu maklerskiego Copernicus Securities SA jest wynikiem realizacji przez KNF obowiązku wynikającego z art. 6b ust. 1 ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym. Stosownie do treści tego przepisu KNF jest zobligowana do każdorazowego podawania do publicznej wiadomości informacji o złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa określonego m.in. w art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

Należy wskazać, że zawiadomienia składane przez KNF mogą dotyczyć także fragmentu działalności prowadzonej przez dany podmiot, co nie wpływa na ocenę legalności działalności podmiotu prowadzonej w pozostałych obszarach.

Podstawą wpisania Copernicus Securities SA na listę ostrzeżeń publicznych KNF są ustalenia dotyczące czynności wykonywanych przez Dom Maklerski w okresie od lipca 2018 r. do kwietnia 2019 r., w zakresie aktywności na rynku kapitałowym, tj. zidentyfikowanych przypadków świadczenia usługi doradztwa inwestycyjnego bez posiadania w tym zakresie odpowiedniego zezwolenia KNF.

KNF składa zawiadomienie do Prokuratury

W związku z powyższym, UKNF skierował także do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 1, w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (wyłącznie w zakresie wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego bez zezwolenia KNF w okresie od lipca 2018 r. do kwietnia 2019 r.

Niepokój wśród klientów DM Copernicus Securities

Po opublikowaniu komunikatu prasowego, zawrzało na forach internetowych- gdzie klienci DM Copernicus Securities wymieniają się informacjami.

„Zapraszam do kontaktu wszystkie osoby poszkodowane działalnością DM Copernicus Securities”- czytamy we wpisie Pana Grzegorza, który boi się, że nie odzyska swoich zainwestowanych pieniędzy. To tylko jeden z wpisów, których w sieci można znaleźć bardzo dużo.

Pomoc dla klientów i osób, które czują się pokrzywdzone działalnością Copernicusa

Do klientów, poszkodowanych czy też osób, które czują się poszkodowane działalnością Copernicusa i spółek powiązanych- z ofertą bezpłatnej pomocy, wychodzi Krajowe Biuro Wywiadu Gospodarczego– spółka posiada ogromne doświadczenie w weryfikowaniu projektów inwestycyjnych.

KBWG zweryfikuje inwestycje, spółki/ emitentów i oceni, czy nie są związane z nieakceptowalnym przez klienta ryzykiem. Po takim audycie klient może zaplanować dalsze działanie i zweryfikować, czy padł ofiarą nadużycia. Cały proces weryfikacji/ audytu odbywa się w asyście kancelarii prawnej i agencji detektywistycznej. Bardzo często w działaniach sprawdzających biorą udział również dziennikarze śledczy.

Kontakt do osób zainteresowanych pomocą:

www.dzienniksledczy.pl/piramidy lub biuro@kbw24.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here