Fot.: Polsat News

W grudniu 2018 roku Michel F. zaatakował w kinie dwóch mężczyzn. Jeden zmarł, drugi doznał ciężkich obrażeń. W miniony czwartek Sąd Apelacyjny w Szczecinie utrzymał w mocy wyrok dożywotniego więzienia dla sprawcy. 

Szczeciński Sąd Okręgowy pod koniec maja ub.r. skazał Michela F. na dożywotnie więzienie. Mężczyzna zobowiązany też został do zapłacenia najbliższym osobom zmarłego oraz rannego mężczyzny po 100 tys. zł zadośćuczynienia. Apelację wniósł obrońca oskarżonego.

Atak nastąpił podczas seansu filmowego w kinie w jednym ze szczecińskich centrów handlowo-rozrywkowych 23 grudnia 2018 r. 26-latek – jak podała prokuratura w akcie oskarżenia – „działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia pokrzywdzonego” wielokrotnie zranił go nożem w klatkę piersiową, w okolice łopatek, ręce, szyję i obojczyk. Zaatakowany zmarł w szpitalu.

Drugi z mężczyzn został ugodzony w klatkę piersiową, szyję i ręce, co – jak informowała prokuratura – „skutkowało powstaniem rozległej rany ciętej szyi i przecięciem dużych naczyń szyjnych w postaci tętnic i żył szyjnych”; rany kłute klatki piersiowej i cięte na obu barkach „spowodowały krwawienie na granicy wstrząsu hipowolemicznego, co stanowiło chorobę realnie zagrażającą życiu”. Mężczyźnie pomocy udzieliły osoby trzecie, przewieziono go do szpitala i udało się go uratować.

 

(źródło: Polsat News)

Komentarze:

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwe