Gwałciciel przed sąd. Jest akt oskarżenia za brutalny gwałt w Jarocinie

To był wyjątkowo brutalny gwałt. Sprawcy grozi 12 lat wiezienia. Jest akt oskarżenia w sprawie napaści na 39- letnią kobietę w lipcu ubiegłego roku w Jarocinie.

Prokuratura nie ujawnia szczegółów, ale przyznaje, że 32- letni sprawca był bezwzględny wobec ofiary, dlatego, jak już dojdzie do procesu, będzie wnioskować o najwyższy wymiar kary.

Ze względu na dobro pokrzywdzonej -nie ujawniamy szczegółów. Do przestępstwa doszło 22 lipca ubiegłego roku.

32 – latek został oskarżony o to, że stosując przemoc i groźby dopuścił się wyjątkowo brutalnego przestępstwa o charakterze seksualnym na szkodę 39- letniej pokrzywdzonej. Został ustalony i zatrzymany po kilku tygodniach. Od tego czasu jest tymczasowo aresztowany. Ze względu na brutalny charakter przestępstwa, mając na względzie wszystkie okoliczności przestępstwa, które zostały ustalone w toku prowadzonego prowadzonego, niewątpliwym jest, że wniosek co do ewentualnej kary, będzie kierowany w górnych granicach zagrożenia. A jest to 12 lat więzienia.

Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

32 – latek przyznał się do winy. W chwili czynu był pod wpływem narkotyków i alkoholu. Ale – jak orzekli biegli psychiatrzy – był poczytalny i wiedział co robi.
Na proces czeka w areszcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here