Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców od pewnego czasu pracują nad  wielowątkową sprawą, dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się obrotem znacznymi ilościami narkotyków. Jej członkami byli pseudokibice wielu śląskich i zagłębiowskich klubów piłkarskich. Do tej chwili policjanci, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, zatrzymali kilkanaście osób, którzy, po przedstawianiu im zarzutów, decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Teraz, na wniosek prokuratora, policjanci zatrzymali kolejnego pseudokibica jednego z zagłębiowskich klubów piłkarskich…

Policjanci z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej w Katowicach na przestrzeni kilku ostatnich lat zatrzymali, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, kilkanaście osób związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą, w której uczestniczyli pseudokibice kilku śląskich i zagłębiowskich klubów piłkarskich. Członkowie grupy zajmowali się produkcją i obrotem znacznymi ilościami narkotyków.

Teraz policjanci zatrzymali kolejnego członka zorganizowanej grupy przestępczej – pseudokibica jednego z zagłębiowskich klubów piłkarskich.

Oprócz policjantów zwalczających przestępczość pseudokibiców z katowckiej komendy wojewódzkiej, w zatrzymaniu brali udział także kontrterroryści z Katowic oraz przewodnik z psem Sago do wyszukiwania narkotyków z sosnowieckiej komendy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, w Prokuraturze Okręgowej w Sosnowcu przedstawiono 26-letniemu mieszkańcowi Sosnowca 5 zarzutów – m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w ramach której uczestniczył on w obrocie w sumie 29 kilogramami różnych narkotyków i 3,5 tysiącem tabletek ekstazy.

Jeden z zarzutów dotyczył także gróźb karalnych wobec jednego ze świadków w sprawie, mających na celu wywarcie na niego wpływu. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi kara do 8 lat więzienia

Na wniosek prokuratora i śledczych, Sąd Rejonowy w Sosnowcu zastosował wobec 26-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Komentarze: