Kto znęcał się nad 4-tygoniowym dzieckiem? Policja zatrzymała rodziców

Czterotygodniowa dziewczynka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala w Malborku. Gdy lekarze zobaczyli w jakim jest stanie, zawiadomili śledczych. Dziecko przetransportowano do szpitala w Gdańsku. Jest w ciężkim stanie. W sprawie zatrzymano rodziców dziewczynki.

Dziewczynka trafiła do Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku w środę późnym wieczorem. Przywieźli je rodzice. Dziewczynka miała na ciele liczne obrażenia, które wskazywały, że mogła zostać pobita.

Ponieważ lekarze wykryli u niej również wcześniejsze urazy, wezwali policję.

Rodzice w wieku 20 i 21 lat mieli stwierdzić w rozmowie z lekarzami, że dziecko „uderzyło się o fotelik” – informuje RMF FM.

Intensywna Opieka Medyczna

W nocy dziewczynkę przetransportowano szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, który dysponuje specjalistycznym oddziałem chirurgii dziecięcej. W ciężkim stanie leży na oddziale intensywnej terapii. Walczy o życie – przekazało Radio Gdańsk.

Prokuratura zdecydowała o zatrzymaniu rodziców dziewczynki. Do zatrzymania doszło w czwartek popołudniu na stacji PKP w Malborku. Jak wynika z informacji reporterki Polsat News Anny Goni-Kuc, gdy rodzice zobaczyli policjantów, zaczęli uciekać. W piątek mają zostać przesłuchani przez prokuratora.

Śledztwo poprowadzi Prokuratura Rejonowa w Malborku.

Źródło: Polsat, Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here