Kaliscy policjanci zabrali niemowlę, które znajdowało się pod opieką nietrzeźwego ojca – przekazała asp. Edyta Marciniak z biura prasowego kaliskiej policji.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 19 w jednym z mieszkań przy ulicy Ostrowskiej w Kaliszu. Policję zawiadomiono, że pod opieką pijanego ojca przebywa dziecko.

Przybyli pod wskazany adres funkcjonariusze wezwali na pomoc straż pożarną, ponieważ nikt nie reagował na ich wezwania do otworzenia drzwi mieszkania. – Na prośbę policji doszło do siłowego ich otwarcia – relacjonował oficer dyżurny kaliskiej straży pożarnej mł. asp. Mariusz Wejman.

1,5 promila alkoholu w organizmie

Po wejściu do środka mundurowi zastali dziewięciomiesięczne dziecko i jego 31-letniego ojca. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie – powiedziała Marciniak.

Jeszcze w sobotę policja o sprawie zawiadomiła sąd rodzinny, który zdecydował o przekazaniu dziecka pod opiekę członków rodziny. – Mężczyznę zatrzymano. Na razie nie wiemy, gdzie w tym czasie znajdowała się matka dziecka. W tej sprawie przygotowywane są dokumenty, które trafią do sądu rodzinnego – wyjaśniła policjantka.

Komentarze: