Przez ostatnich kilka dni dolnośląscy policjanci, na terenie kilku powiatów, odzyskali skradzione dwa samochody, dużą ilość fantów pochodzących z przestępstwa, udaremnili kradzież innego pojazdu i zatrzymali sprawców tych przestępstw. Podejrzanym grozi teraz nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W przeciągu ostatnich kilku dni dolnośląscy policjanci, na terenie kilku powiatów, odzyskali dwa skradzione samochody, dużą ilość fantów pochodzących z przestępstwa, udaremnili kradzież innego pojazdu i zatrzymali sprawców tych przestępstw. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem za popełnione przestępstwa.

W Miliczu zatrzymano 25-letniego sprawcę kradzieży samochodu marki VW Golf, zaparkowanego wcześniej na stacji paliw. Po kradzieży auto porzucił w okolicach stadionu piłkarskiego. Wcześniej ukradł przy pomocy tego auta paliwo. Odzyskany pojazd oddano już właścicielowi, a sprawca odpowie karnie za swoje czyny.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali wielokrotnego sprawcę włamań do samochodów. Jego łupem padały głównie sprzęty RTV czy narzędzia. 30-latek odpowie przed sądem za te przestępstwa, a część skradzionych łupów wróciła już w ręce pokrzywdzonych.

W Bolesławcu dwóch sprawców dopuściło się kradzieży kluczyków ze stacyjki uruchomionego na parkingu samochodu mając na celu dokonanie w późniejszym czasie jego kradzieży. Działo się to podczas ostatnich wysokich mrozów. Sprawcy wykorzystali fakt, iż pokrzywdzony uruchomił samochód, by go rozgrzać i wykorzystali moment jego nieuwagi. Szybko zostali zatrzymani i nie udało im się ukraść upatrzonego pojazdu. Na swoim koncie maja też inne przestępstwa.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „SPEED” podczas prowadzonych działań na jednej z ulic zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że auto pochodzi z kradzieży, a 27-letni kierujący poszukiwany jest przez władze niemieckie Europejskim Nakazem Aresztowania. Dodatkowo mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte uprawnienia, a także kierował będąc pod wpływem narkotyków.

W przeciągu kilku dni dolnośląscy policjanci zatrzymali 5 sprawców zajmujących się przestępczością samochodową. Za kradzieże z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy o tym, by nie pozostawiać w swoich samochodach cennych przedmiotów na widoku. Jeśli odchodzimy od pojazdu nawet na chwilę, zabierzmy ze sobą wartościowe rzeczy albo schowajmy je np. w bagażniku. Sprawcy najczęściej wykorzystują moment naszej nieuwagi, skupienia na innej czynności, zagadanie się.

Pamiętajmy, by nigdy nie zostawiać pojazdu otwartego. Nawet jak wychodzimy z niego tylko na chwilę i blisko. Wydaje nam się wówczas, że przecież czuwamy i nic złego się nie stanie. Nic bardziej mylnego. Złodzieje tylko na to czekają. Skupieni na wypłacaniu gotówki z bankomatu czy odbieraniu paczki z paczkomatu, możemy paść ofiarą przestępców samochodowych. Pamiętajmy, że to okazja czyni złodzieja. Zachowajmy trzeźwość umysłu i zabezpieczmy swoje mienie.

Komentarze: