Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 51-letni mieszkaniec Lublina, który odpowie za doprowadzenie dwóch mieszkanek Lublina do innych czynności seksualnych i dwukrotne podawanie się za policjanta. Mężczyzna usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. Śledczy poszukują innych osób, które mogą być pokrzywdzone poprzez działanie podejrzanego.

Do innych czynności seksualnych doszło jeszcze w ubiegłym roku w dzielnicy Tatary w Lublinie. Jedna z kobiet została zaczepiona w autobusie komunikacji miejskiej. Do drugiego ze zdarzeń doszło na ulicy. Mężczyzna w obu przypadkach próbował dotykać kobiety w miejsca intymne.

Z kolei do podszywania się pod policjanta doszło w ostatnim czasie w centrum Lublina. Mężczyzna dwukrotnie zaczepił idące ulicą kobiety i podając się za policjanta, próbował dokonywać legitymowania.

51-latek został ustalony przez operacyjnych z komendy miejskiej i lubelskich komisariatów. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące podawania się za funkcjonariusza publicznego oraz dwa zarzuty dotyczące dopuszczenia się innych czynności seksualnych. Za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Na wniosek policjantów i prokuratora trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Śledczy poszukują innych osób, które mogą być pokrzywdzone poprzez działanie podejrzanego. Jeżeli ktoś padł ofiarą podobnego przestępstwa, proszony jest o kontakt z 6. Komisariatem Policji w Lublinie przy ulicy Gospodarczej 1B – telefon 47 81147 80 lub z komisariatem 4. Policji w Lublinie przy ulicy Zana 45 – telefon 47 811 48 00

Komentarze: