Policjanci Komisariatu Policji w Brzeszczach (pow. oświęcimski) w drodze na miejsce pożaru zatrzymali podpalacza. 32 – latek podejrzany o sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób został aresztowany na trzy miesiące.  W chwili popełnienia przestępstwa mężczyzna był pod wpływem amfetaminy.

„Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek (15.01.2021). Nad ranem tuż po godzinie 4.00, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące pożaru, który wybuchł w jednym z mieszkań na terenie Brzeszcz. Jeden z patroli jadąc na miejsce zdarzenia zauważył idącego ulicą półnagiego mężczyznę. Mundurowi podejrzewając,  iż to jeden z mieszkańców bloku, który może potrzebować pomocy,  natychmiast zatrzymali się i zabrali go do radiowozu. W rozmowie z mężczyzną ustalili, że uciekł on z mieszkania znajomej, które podpalił, aby zabić … potwory.  Policjanci od razu domyślili się, że  mężczyzna oraz zdarzenia mogą mieć  związek z wybuchem pożaru w mieszkaniu, więc dokonali jego zatrzymania”- informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Pożar mieszkania został ugaszony przez strażaków, którzy oddymili blok umożliwiając powrót do mieszkań pozostałym jedenastu lokatorom. W wyniku pożaru spaleniu uległo jedno mieszkanie oraz fragment elewacji budynku.

Zatrzymany 32 – latek jako podejrzany o podpalenie mieszkania trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Funkcjonariusze podejrzewając, że na jego stan świadomości mogły mieć wpływ narkotyki więc poddali go badaniu na zawartość środków odurzających. Tester w ślinie mężczyzny wykazał obecność amfetaminy.

zatrzymany podpalacz

W sobotę (16.01.2021) zebrane przez policjantów materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej,  gdzie został również doprowadzony 32- latek.  Prokurator przedstawił mu zarzut o sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Następnie zatrzymany trafił przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Rodzina i przyjaciele poszkodowanych organizują zbiórkę z której chcą pokryć koszty remontu i wyposażenia mieszkania. 

W wyniku pożaru doszczętnie spłonęło wszystko wiec nic nie nadaje się do użytku. Mieszkała w nim samotna kobieta której cały dorobek życia pochłonął bezlitosny ogień. Aby móc z niego korzystać wymagany jest remont generalny. Niestety mieszkanie nie było ubezpieczone. Straty i przyszłe koszty przewyższają możliwości lokatorki oraz właścicielki. Znając je doskonale wiemy że to nie w ich stylu prosić o pomoc. Jako przyjaciele bardzo chcemy je wesprzeć po tej tragedii. Pozostaje nam tylko liczyć na dobroć ludzkich serc i wsparcie ich finansowo ponieważ sami nie udźwigniemy tego problemu.  Dlatego zwracamy się z prośba do Państwa o wpłatę nawet najdrobniejszej kwoty na remont tego mieszkania”- czytamy w opisie zbiórki dostępnej pod adresem: https://zrzutka.pl/rcg7cp

Materiał/ fot/ wideo: Dawid Burzacki- Dziennik Śledczy

Komentarze:

7 KOMENTARZE

  1. 889466 7394Following study some of the websites with your internet web site now, i truly as if your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and is going to be checking back soon. Pls look at my web site likewise and figure out what you believe. 365064

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwe