Nie milkną echa kolejnej awarii oczyszczalni Czajka. Prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział, że dzięki współpracy z wojskiem na Wiśle stanie most pontonowy Tymczasem w ratuszu rozpoczęła się policyjna kontrola.

O policyjnej kontroli zleconej przez prokuraturę poinformowała w mediach społecznościowych Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza. – Na polecenie prokuratury do MPWiK oraz urzędu miasta weszła po godz. 17.00 policja, która zabezpiecza dokumenty. W poniedziałek śledztwo w sprawie awarii oczyszczalni Czajka rozpoczęła Prokuratura Regionalna w Warszawie. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie dotyczy ono niedopełnienia obowiązków służbowych.

Prokuratura Regionalna w Warszawie na podstawie informacji medialnych wszczęła śledztwo w sprawie niedopełniania obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy publicznych zobowiązanych do prawidłowego nadzoru nad odbiorem ścieków oraz sprowadzenia w związku z eksploatacją instalacji działającej w ramach oczyszczalni Czajka niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób i mienia w wielkich rozmiarach w postaci zagrożenia epidemiologicznego i spowodowania zniszczenia w świecie roślinnym lub zwierzęcym – czytamy na stronie Prokuratury Regionalnej. Rzeczniczka ratusza tłumaczy, że ratusz deklaruje pełną gotowość do współpracy z organami ścigania.

 

Komentarze: