Nie milkną echa kolejnej awarii oczyszczalni Czajka. Prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział, że dzięki współpracy z wojskiem na Wiśle stanie most pontonowy Tymczasem w ratuszu rozpoczęła się policyjna kontrola.

O policyjnej kontroli zleconej przez prokuraturę poinformowała w mediach społecznościowych Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza. – Na polecenie prokuratury do MPWiK oraz urzędu miasta weszła po godz. 17.00 policja, która zabezpiecza dokumenty. W poniedziałek śledztwo w sprawie awarii oczyszczalni Czajka rozpoczęła Prokuratura Regionalna w Warszawie. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie dotyczy ono niedopełnienia obowiązków służbowych.

Prokuratura Regionalna w Warszawie na podstawie informacji medialnych wszczęła śledztwo w sprawie niedopełniania obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy publicznych zobowiązanych do prawidłowego nadzoru nad odbiorem ścieków oraz sprowadzenia w związku z eksploatacją instalacji działającej w ramach oczyszczalni Czajka niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób i mienia w wielkich rozmiarach w postaci zagrożenia epidemiologicznego i spowodowania zniszczenia w świecie roślinnym lub zwierzęcym – czytamy na stronie Prokuratury Regionalnej. Rzeczniczka ratusza tłumaczy, że ratusz deklaruje pełną gotowość do współpracy z organami ścigania.

 

Komentarze:

4 KOMENTARZE

  1. 242876 463932Whoah this blog is magnificent i really like reading your articles. Keep up the great paintings! You realize, plenty of persons are looking round for this information, you can aid them greatly. 930347

  2. 630100 220943Greetings! This really is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I genuinely enjoy reading through your weblog posts. Can you recommend any other blogs/websites/forums that deal with the same topics? Thank you so a lot! 80628

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwe