Bytowscy policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który groził dwójce nastolatków bronią. Mężczyzna na widok mundurowych próbował uciekać, ale został sprawnie zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Za groźby karalne grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (10.05.2021 r.) dyżurny bytowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od dwójki nastolatków, że w Bytowie mężczyzna groził im bronią. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Funkcjonariusze w rejonie dworca zauważyli opisanego mężczyznę. 54-latek na widok policjantów próbował uciekać, ale został sprawnie przez nich zatrzymany. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości i okazało się, że w organizmie miał prawie dwa i pół promila alkoholu. Przy mieszkańcu Bytowa policjanci ujawnili pistolet gazowy. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Śledczy przesłuchali już mężczyznę i usłyszał on zarzut gróźb karalnych, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Komentarze: