Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki zatrzymali 34-letniego obywatela Gruzji, który był sprawcą niebezpiecznej sytuacji, do jakiej doszło kilkanaście dni temu w rejonie ulicy Zwycięskiej we Wrocławiu. Mężczyzna wyjechał aż do Szczecina i tam ukrywał się przed stróżami prawa, którzy poszukiwali go w związku z kilkoma przestępstwami, o które jest podejrzany. 34-latek już usłyszał zarzuty im. in. kradzieży, narażenia innych na utratę życia i zdrowia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Zgodnie z decyzją sądu najbliższe miesiące zatrzymany spędzi w areszcie. Podejrzanemu może teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Ostatnio pisaliśmy o zatrzymaniu mężczyzny od kilkunastu dni poszukiwanego przez wrocławskich funkcjonariuszy. 34-letni obywatel Gruzji ukrywał się na terenie jednego z osiedli mieszkaniowych w Szczecinie. Dzięki pracy policjantów pionu kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki doszło do zatrzymania podejrzanego o popełnienie kilku przestępstw mężczyzny. Na miejscu funkcjonariusze otrzymali także wsparcie ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Zatrzymany mężczyzna został przetransportowany do Wrocławia, gdzie były z nim prowadzone czynności procesowe. 34-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty popełnienia kilku przestępstw m.in. dokonania kradzieży, narażenia innych na utratę życia i zdrowia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz czynnej napaści na funkcjonariusza Policji.

Sąd opierając się na materiałach dowodowych zebranych przez wrocławskich policjantów podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami obywatelowi Gruzji może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze:

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwe