Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Końskich został postrzelony z broni pneumatycznej. W sprawie zatrzymano cztery osoby. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia – poinformowała świętokrzyska policja.

Jak przekazał starszy aspirant Artur Majchrzak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, do zdarzenia doszło w czwartek po południu. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Końskich wracając po służbie do domu, zatrzymał się na drodze z powodu awarii pojazdu.

Kiedy próbował usunąć usterkę, nagle usłyszał świt powietrza. Obrócił się w kierunku posesji, przy której zatrzymał pojazd i wtedy został postrzelony w twarz, najprawdopodobniej z broni pneumatycznej. Śrut uderzył kilka centymetrów poniżej oka. Funkcjonariusz trafił do szpitala, po udzieleniu pomocy został wypisany – przekazał funkcjonariusz.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, zatrzymali cztery osoby, znajdujące się na pobliskiej posesji, to trzech mężczyzn w wieku: 20, 27 i 35 lat oraz 19-letnia kobieta. 35-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia. Ustalamy, czy było to umyślne działanie, czy do postrzału doszło przez przypadek – przekazał st. asp. Majchrzak.

Funkcjonariusze zabezpieczyli też broń pneumatyczną, niewykluczone, że to z niej padł strzał.

Komentarze: