Potężny wybuch ! Dwóch mężczyzn nie żyje…

Do tragicznej w skutkach eksplozji doszło w położonym w powiecie ostrowieckim Miłkowie. Dwóch mężczyzn postanowiło rozbroić niewybuchy z czasów II wojny światowej. W pewnym momencie pociski wybuchły śmiertelnie raniąc obu amatorów dawnej amunicji. Wybuch miał miejsce w sobotę ok. godz. 16:30 w jednym z budynków gospodarczych, który po eksplozji zmienił się w gruzowisko.

W wyniku eksplozji śmierć poniosły dwie osoby – mężczyźni w wieku 41 i 48 lat. To właściciel posesji i jego znajomy. Silny wybuch zmienił budynek gospodarczy w gruzowisko, eksplozja uszkodziła też stojące na posesji samochody. Dwaj amatorzy pirotechniki chcieli rozbroić pociski z czasów II wojny światowej. W pewnym momencie coś poszło nie tak.

Wybuch zabił obu mężczyzn. Ciało jednego z nich zostało wydobyte od razu, drugie pozostawało zakleszczone pod gruzami. Strażacy zabezpieczyli 13 rozbrojonych pocisków. Na miejscu pracowali saperzy po to, by upewnić się, czy w budynku nie zostały jeszcze jakieś nierozbrojone materiały wybuchowe.

Fot. Ratownictwo Powiatu Ostrowskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here