Pracownica skarbówki z Łęczycy popełniła 333 przestępstwa. To urzędniczy rekord. Dziś kobieta została skazana

To istny rekord! Gabriela B. (58 l.), była już pracownica Urzędu Skarbowego w Łęczycy (woj. łódzkie) popełniła 333 przestępstwa. Kobieta, wykorzystując dane osobowe petentów skarbówki, dokonywała oszustw, fałszowała dokumenty i przede wszystkim wyłudzała kredyty. Dziś (9.09) sąd w Łodzi skazał ją za to na 6 lat i 4 miesiące więzienia.

Jej historia może być przestrogą dla innych. Kobieta wpadła w sidła hazardu, czego następstwem była spirala zadłużenia. Wyjechała do Niemiec, gdzie zarobiła 8 tysięcy złotych. Po powrocie do Polski wydała wszystko na gry hazardowe. – Byłam uzależniona od hazardu, to był nałóg, potrzebowałam pieniędzy – tłumaczyła śledczym. – Wpadłam w długi, z których nie potrafiłam się wygrzebać. Brałam więc pożyczki na cudze dane. Część z nich przeznaczałam na spłatę zobowiązań, a część na hazard.

daniem śledczych kobieta w ten sposób wyłudziła 300 tysięcy złotych. – Oskarżona podrobiła podpisy na umowach prowadzenia rachunków w bankach i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła firmy pożyczkowe do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, wprowadzając jednocześnie w błąd co do danych pożyczkobiorców, z czego uczyniła sobie stałe źródło dochodu – grzmiał prokurator przed sądem. Według niego kobieta otwierała na cudze dane konta w bankach, by uwiarygodnić się przy podpisywaniu umów z firmami udzielającymi pożyczek. Wykorzystywała przy tym dostępne jej z racji pełnionego stanowiska imiona, nazwiska i adresy petentów urzędu skarbowego.

Przed sądem Gabriela B. przyznała się do winy. Dziś sąd wymierzył jej karę 6 miesięcy i 4 lat bezwzględnego więzienia. Kobieta nie dość, że spędzi w więzieniu dużo czasu, to jeszcze musi pokryć szkody, które wyrządziła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here