Sosnowieccy policjanci zatrzymali łącznie 4 osoby związane z wytwarzaniem i posiadaniem znacznych ilości narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli blisko 14 kilogramów różnego rodzaju środków odurzających. Jeden z zatrzymanych był także poszukiwany listem gończym.

Zatrzymania i przejęcie tak dużej ilości narkotyków było efektem pracy sosnowieckich kryminalnych. Kiedy jeden z podejrzany zauważył kryminalnych na ulicy, zaczął uciekać, a trzymaną w ręku paczkę próbował wrzucić na pobliskie drzewo. Został zatrzymany. W paczce, jak się okazało, było ponad kilogram amfetaminy. Podczas realizacji tej sprawy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn i kobietę w wieku od 26 do 33 lat. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Zagłębia. Jeden z nich — 33-letni sosnowczanin, był również poszukiwany listem gończym do odbycia kary ponad 2 lat więzienia. Taką właśnie karę orzekł mu sąd za szereg przestępstw internetowych. Pozostali mężczyźni są również doskonale znani policjantom — w przeszłości byli karani za różnego rodzaju przestępstwa.

Podczas dalszych czynności kryminalni przeszukali szereg lokali, w trakcie których zabezpieczyli środki odurzające i komponenty do ich wytwarzania, z których można było wytworzyć 14 kilogramów gotowego narkotyku. Były to między innymi: amfetamina (zarówno płynna, jak i w proszku), metamfetamina i marihuana.

Zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty wytwarzania i posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozić im za to może do 10 lat więzienia. Decyzją sądu wszyscy podejrzani zostali aresztowani na 3 miesiące.

Komentarze: