Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki SG w Świecku zatrzymali podróżującego autokarem relacji Berlin-Gdańsk obywatela Niemiec, który miał przy sobie narkotyki i podrobione prawa jazdy.

Funkcjonariusze SG w rejonie autostrady A2 wczoraj (21 lutego) zatrzymali do kontroli drogowej autokar relacji Berlin-Gdańsk. Okazało się, że jeden z jego pasażerów był już wcześniej notowany za posiadanie narkotyków. Pies służbowy pomógł potwierdzić, że także i tym razem mężczyzna posiadał przy sobie zabronione substancje lub środki odurzające. Przy cudzoziemcu znaleziono dwa woreczki z białym proszkiem, o wadze około 1 grama każdy. Potwierdzono, że była to kokaina. Ponadto 34-latek miał cztery podrobione niemieckie i tureckie prawa jazdy. Wszystkie z fotografią kontrolowanego mężczyzny. Obywatel Niemiec oświadczył, że podrobione dokumenty kupił w Turcji za kwotę 50 euro, natomiast kokainę nabył za 100 euro od nieznanej mu osoby w Berlinie.

Obywatela Niemiec zatrzymano i przedstawiono mu zarzuty przywozu, przewozu, środków odurzających lub substancji psychotropowych oraz czynienia przygotowań do użycia podrobionych dokumentów. Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze grzywny na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym i pomocy penitencjarnej oraz łącznej karze 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 1 roku. Za przygotowania do użycia podrobionego dokumentu grozi mu też kara grzywny lub kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze: