Rodzinna tragedia w Turku: 19-latek podejrzany o zabójstwo brata zostaje dłużej w areszcie

Na wniosek prokuratury Sąd Okręgowy w Koninie przedłużył areszt dla oskarżonego o zabójstwo Macieja J. o kolejne trzy miesiące.

Do tragicznych zdarzeń, o których wielokrotnie informowaliśmy na łamach portalu doszło w Sylwestra. Policjanci zostali wezwani do awantury domowej. Gdy przyjechali do jednego z bloków w Turku w mieszkaniu ujawnili zwłoki 9-letniego chłopca. Ponieważ na ciele dziecka stwierdzono rany kłute, na miejsce wezwano kolejnych policjantów. Zabezpieczono nóż kuchenny ze śladami krwi, który zdaniem prokuratury może być narzędziem zbrodni. W związku ze sprawą zatrzymano 19-letniego Macieja J. To brat dziecka.

19-latek już w styczniu usłyszał zarzut zabójstwa. Nie przyznał się do winy. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Jak wykazały badania toksykologiczne mężczyzna nie był pod wpływem ani substancji psychotropowych ani dopalaczy. Obecnie jak poinformował portal turek.net.pl na wniosek prokuratury Sąd Okręgowy w Koninie przedłużył areszt dla 19-latka o kolejne 3 miesiące. Grozi mu 25 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here