Prokuratura w Katowicach przedstawiła prezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego dwa nowe zarzuty. Jarosław Górczyński podejrzany jest o popełnienie jedenastu przestępstw.

Nowe zarzuty wobec prezydenta Górczyńskiego dotyczą przyjęcia korzyści osobistej w związku z pełnioną funkcją oraz przyznania ustalonej osobie nienależnego świadczenia i udzielenia w ten sposób pomocy w niekorzystnym rozporządzeniu mieniem ZUS.

Sąd zgodził się z wnioskiem prokuratury o przedłużenie aresztu dla prezydenta Ostrowca i postanowił go wydłużyć do końca pierwotnie orzeczonego terminu 3 miesięcy, a więc do 24 sierpnia. Wcześniej uwzględnił zażalenie obrony i skrócił ten czas do 1 lipca.

Przypomnijmy, że prezydent Ostrowca pierwszy raz został zatrzymany przez CBA w marcu. Postanowiono mu pięć zarzutów, dotyczących przyjęcia łapówek w łącznej wysokości 40 tysięcy złotych. Jarosław Górczyński ponownie zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne został 22 maja. Wtedy usłyszał kolejne cztery kolejne zarzuty, w tym dotyczące nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań, a także złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych i zatajenie posiadania złotych i srebrnych monet o wartości 1 miliona 900 tysięcy złotych.

Komentarze: