W dniu wczorajszym (14.07.2020r.), na łamach naszego dziennika ukazał się artykuł dotyczący aktu oskarżenia skierowanego do Sądu przeciwko Krzysztofowi R. – informacje w artykule, były oparte na informacji prasowej, przesłanej przez Prokuraturę Okręgową w Sieradzu.

W dniu dzisiejszym tj. 15.07.2020r. rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu przesłał sprostowanie o następującej treści:

„Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu sporządziła akt oskarżenia, który nie został zatwierdzony przez Prokuraturę Rejonową w Sieradzu.  W dniu 30 czerwca 2020 roku postępowanie zostało umorzone przeciwko Krzysztofowi R. o to że w dniu 03 stycznia 2019 roku w Sieradzu woj. łódzkiego, składając w Komendzie Powiatowej Policji w Sieradzu protokolarne zawiadomienie o przestępstwie, fałszywie oskarżył pokrzywdzoną o popełnienie na jego szkodę przestępstwa usiłowania zmuszania do określonego zachowania w celu zwrotu wierzytelności w kwocie 50.000 Euro, to jest o przestępstwo z art. 234 KK
Podstawą umorzenia jest art 17 par 1 pkt 2 kpk tj. niewyczerpanie znamion czynu zabronionego.  W ocenie prokuratora brak zamiaru popełnienia czynu zabronionego.

Postanowienie nie jest prawomocne”- czytamy w komunikacie przesłanym przez Prokurator Jolante Szkilnik

 

Komentarze:

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwe