Po kilkunastu godzinach policji udało się zatrzymać Emila L., który podejrzany jest o zastrzelenie 35-letniego mężczyzny podczas koncertu w Niemczy na Dolnym Śląsku.

Do tragedii doszło w sobotę, 2 października. Po godz. 22.00, podczas trwającego na Rynku w Niemczy koncertu, doszło do sprzeczki słownej pomiędzy Emilem L. a 35-letnim mężczyzną. Wtedy podejrzany wyciągnął broń i z bliskiej odległości oddał strzał w kierunku swojej ofiary.

Pomimo natychmiastowej reakcji świadków i akcji reanimacyjnej, mężczyzny nie udało się uratować. Natomiast Emil L. pobiegł w kierunku samochodu i odjechał w kierunku autostrady A4.

Policjanci z Dolnego Śląska ogłosili obławę, która po kilkunastu godzinach zakończyła się sukcesem. 34-latek został schwytany w Zgorzelcu, około 200 km od miejsca zdarzenia.

Wiadomo, iż policja oraz prokuratura nadal wyjaśniają okoliczności tragedii, do której doszło w sobotni wieczór w Niemczy. Zdarzenie widziało wiele osób, gdyż na Rynku odbywała się impreza dla mieszkańców. Dlatego też funkcjonariusze od początku znali rysopis oraz dane podejrzanego.

Prokuratura Rejonowa w Dzierżonowie na początku przyszłego tygodnia ma ujawnić więcej szczegółów.

Komentarze: