Wspólne działania raciborskiej Policji i funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadziły do zatrzymania 2 imigrantów z Syrii. Kobieta i mężczyzna ukryli się w naczepie samochodu ciężarowego. Oboje nie posiadali dokumentów umożliwiających przekroczenie granicy RP.

W czwartek, 15.04.br. około 10.45 dyżurny raciborskiej Policji został poinformowany, że na terenie Agencji Celnej w Raciborzu zaparkowano samochód ciężarowy na zagranicznych numerach rejestracyjnych, z którego naczepy dochodziły odgłosy rozmowy. W związku z tym istniała obawa, że w naczepie mogą znajdować się nielegalni imigranci. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani mundurowi z raciborskiej prewencji wraz z policjantami z katowickiego oddziału prewencji. Ponadto powiadomiono funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

W obecności przybyłych na miejsce policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej z Rudy Śląskiej kierowca tira otworzył naczepę tira. W środku oprócz przewożonego ładunku znajdowała się kobieta i mężczyzna – obywatele Syrii. Oboje nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP i przebywali na terenie naszego kraju nielegalnie. Osoby te zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy wykonali z nimi dalsze czynności.

Komentarze: