W sobotę kaliskie służby otrzymały informację o śmierci niemowlęcia. W jednym z mieszkań na terenie miasta znaleziono ciało 5-miesięcznego dziecka. – Prokuratura wszczęła czynności wyjaśniające – przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

– Dokonano wstępnych oględzin ciała dziecka, zgromadzono też dane medyczne dotyczące stanu jego zdrowia. Wstępnie nie stwierdzono widocznych obrażeń ciała, które pozwoliłyby na jednoznaczne stwierdzenie przyczyny zgonu – powiedział w rozmowie z PAP prokurator Maciej Meler.

W sobotę ok. godziny 13 do jednego z mieszkań na os. Widok w Kaliszu zostało wezwane pogotowie ratunkowe do siniejącego, pięciomiesięcznego niemowlęcia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon dziecka. Przyjechali również policjanci, prokurator i lekarz medycyny sądowej.

Dodał, że w celu ustalenia mechanizmu śmierci niemowlęcia została zlecona sądowo-lekarska sekcja zwłok, która zostanie przeprowadzona w poniedziałek w Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Odtworzenie tragicznego zdarzenia – jak wyjaśnił prokurator – będzie możliwe po przesłuchaniu rodziców dziecka.O ratunek dla dziecka miała prosić kobieta – przekazał portal kalisz24.info. Gdy ratownicy przybyli na miejsce, znaleziono ciało chłopca, bez obecności dorosłego w pobliżu. Lokalny serwis wskazał, że służby miały poszukiwać matki zmarłego niemowlęcia.

Komentarze: