Tragedia na osiedlu Wyzwolenia w Turku (woj. wielkopolskie). W jednym z mieszkań doszło do morderstwa 9-letniego chłopca. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że okoliczności jego śmierci były wyjątkowo makabryczne. Chłopiec miał zginąć w wyniku ran kłutych nożem, które zadał mu nastoletni brat.

„Doszło do zdarzenia w wyniku którego śmierć poniósł 9- letni chłopiec. Na miejscu zdarzenia jest w chwili obecnej prokurator. Wykonywane są czynności związane z zabezpieczeniem śladów i dowodów przestępstwa”- informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie Aleksandra Marańda.

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarło RMF24, wynika, że w mieszkaniu na osiedlu Wyzwolenia w Turku doszło do kłótni między braćmi – 9-latkiem i 19-latkiem. Chłopcy mieli się pokłócić o komputer, w wyniku czego starszy z braci miał sięgnąć po nóż i zadać nim kilka ciosów w okolice klatki piersiowej 9-latkowi.

Chłopca niestety nie udało się uratować. Portal „turek.net” podaje, że 19-latek trafił do szpitala na obserwację psychiatryczną. W chwili tragedii w domu miała przebywać matka chłopca.

Jak dowiedział się PAP, w środę 1 stycznia przeprowadzona zostanie sekcja zwłok 9-latka, która ma wskazać dokładne przyczyny jego śmierci.

(Źródło: Fakt24 / RMF24 / turek.net / PAP)

Komentarze: