Zdjęcie ilustracyjne

30-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Mężczyzna zaatakował policjanta podczas próby zatrzymania. Był poszukiwany w związku z licznymi wyrokami skazującymi.

Do zdarzenia doszło podczas próby zatrzymania mężczyzny w powiecie miechowskim.

-Poszukiwany listem gończym Kamil P. miał odbyć karę pozbawienia wolności w związku z licznymi wyrokami skazującymi – informuje małopolska policja.

W ciągu ostatnich jedenastu lat mężczyzna kilkukrotnie uznany został za winnego kierowania pojazdami po pijanemu. Dodatkowo miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przez trzy lata ukrywał się przed organami ścigania, jednak miechowscy funkcjonariusze w końcu ustalili miejsce, w którym prawdopodobnie miał przebywać poszukiwany. We wtorek oczekiwali tam na niego.

-Poszukiwany rzeczywiście przyjechał, ale gdy zorientował się, jaki jest cel wizyty policjantów, wskoczył do otwartego samochodu i szybko ruszył w kierunku jednego z nich, chcąc go przejechać – podała policja.

Zaatakowany funkcjonariusz wpadł na maskę auta, a kierowca kontynuował jazdę, nie zwracając uwagi na polecenia zatrzymania się. Ostatecznie sprawca został obezwładniony, a jego samochód, w którym później znalezione zostały środki odurzające, zatrzymany.

-Tego dnia mężczyzna po raz kolejny złamał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza w celu zmuszenia do zaniechania czynności służbowej, działając w zamiarze pozbawienia go życia – podała policja.

Sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu napastnika.

Komentarze:

Zostaw odpowiedź

Wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwe