– To wielki sukces polskich służb, przejęto rekordową ilość narkotyków. Niestety w przemycie brał udział jeden obywatel Polski, został zatrzymany – poinformował premier Mateusz Morawiecki i minister Mariusz Kamiński.

Bossowie mafii chcieli zrobić z Polski bramę do Europy dla swojego brudnego biznesu, nie udało się – podkreślił Kamiński. Polak, który brał udział w przemycie, nigdy nie był karany – podano podczas zwołanej konferencji. Brał udział we wprowadzaniu „ton narkotyków” na rynek europejski. Sprawa prowadzona była przez polskie służby przez dwa lata. – W sumie udaremniono przemyt ponad ćwierć tony czystej heroiny – dodał minister Kamiński.

Premier przypomniał, że ok. dwa miesiące temu udaremniono największą w historii III RP próbę przemytu kokainy do Polski. – Dzisiaj możemy przedstawić kolejny wielki sukces – mówił dalej. Premier dziękował wszystkim funkcjonariuszom CBŚP, Straży Granicznej oraz KAS, którzy brali udział w tej akcji. – Ludzie, którzy dokonują tego typu udaremnień, pracują często wiele miesięcy, pracują w cieniu, pracują niewidoczni – dodał. – Bronicie Polaków przed złem – powiedział premier.

– Wiemy świetnie, że heroina to jeden z tych narkotyków, który uzależnia najszybciej. Specjaliści mówią, że czasami już po pierwszej dawce. Nie można się z tego wyzwolić do końca krótkiego już później życia – mówił premier.

Podkreślił też, że obecnie grupy przestępcze to wieloszczeblowe struktury, które wykorzystują najnowsze środki komunikacyjne. – Tym większe słowa uznania dla funkcjonariuszy, którzy zapobiegli przemytowi heroiny do Polski – powiedział Morawiecki.

W konferencji wzięli również udział: Pawłeł Półtorzycki, komendant Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Dariusz Augustyniak, zastępca komendanta głównego policji. Obecna była również Magdalena Rzeczkowska – sekretarz stanu, szef Krajowej Administracji Skarbowej.

(onet.pl)

Komentarze: