20-letni Adam P. został zatrzymany w Wielkanoc przez nakielskich policjantów i funkcjonariuszy KWP w Bydgoszczy. Był poszukiwany od tygodnia po tym, jak zbiegł z zakładu poprawczego w Kcyni, w którym odbywał karę za zabójstwo.

Kujawsko-pomorska policja poinformowała rano w lany poniedziałek, że zabójca swojej 30-letniej siostry Katarzyny wpadł w nocy w ich ręce. Krótko po godz. 2:00 na terenie Kcyni zatrzymali uciekiniera i dowieźli do policyjnego aresztu, skąd jeszcze w świąteczny poniedziałek zostanie przewieziony do poprawczaka.

Adam P. 6 kwietnia wieczorem uciekł z Zakładu Poprawczego w Kcyni. Nazajutrz nakielska policja przekazała mediom komunikat o poszukiwaniach 20-latka ze wsi Gącz (gm. Janowiec Wielkopolski) i jego zdjęcie.

Do zbrodni doszło w sierpniu 2016 roku. Ofiarę z licznymi ranami kłutymi znalazła w domu matka. Młoda kobieta wróciła na krótko do rodzinnego domu z Holandii. Feralnego dnia miała nakłaniać 16-letniego brata, żeby wznowił naukę, którą przerwał. Rodzeństwo pokłóciło się, skończyło się tragedią.

Adam P. trafił do schroniska dla nieletnich. I jako nieletni odpowiadał przed sądem (17 lat kończył 3 września 2016; kilka tygodni po zabójstwie). Na mocy orzeczenia sądu rodzinnego z powodu zabójstwa siostry, trafił do Zakładu Poprawczego w Kcyni.

Komentarze: